24 października 2012

Drożdże w tabletkach- Humavit Z

Dziś chciałam napisać kilka słów o tych drożdżach piwnych w tabletkach z dodatkiem skrzypu i pokrzywy, które dla mnie okazały się kompletnym rozczarowaniem. Strasznie się z nimi męczyłam, a efektów nie było żadnych... ale od początku ;)
Skład:
Drożdże piwne 1,1g
Skrzyp polny (ekstrakt) 50 mg
Pokrzywa (ekstrakt) 30 mg

Z opakowania dowiadujemy się: Składniki zawarte w preparacie- drożdże piwne oraz ekstrakty skrzypu polnego i pokrzywy uzupełniają codzienną dietę w witaminy z grupy B, sole mineralne oraz związki krzemu, substancje korzystnie wpływające na skórę, włosy i paznokcie. Skrzyp i pokrzywa dzięki zawartości krzemionki biorą udział w wydalaniu z organizmu produktów przemiany materii i korzystnie wpływając na metabolizm.Kwestia dawkowania: 2 razy dziennie po 2 tabletki- łatwo pominąć którąś z dawek, a tabletek jest mnóstwo 250- przyznam szczerze, że nie dotrwałam do końca. Kupiłam je w Super-Pharm za 16,99- chyba znacznie przepłaciłam.
Zaczęłam je brać 9 lipca i skończyłam 2 września. Pod koniec już nawet łykałam po 4 przed snem, potem po 5.
Rzecz, której najbardziej się obawiałam to nieszczęsny wysyp.
Zupełnie nie wpłynęły na kondycję moich włosów, nie przyspieszył porostu na czym mi najbardziej zależało, bo były dla mnie alternatywą dla drożdży do picia- po prostu nie dałabym rady ze względu na sam zapach.
Biorąc je zapisywałam wszystkie wnioski na bieżąco- wysyp był większy niż mogłam sobie to wyobrażać, bo odżywam się zdrowo, nie jem tłustych rzeczy, piję dużo zielonej herbaty. Koło 9 dnia zaczęły się pojawiać drobne krotki- głównie na linii żuchwy, 11 dzień był koszmarem- wypryski były wszędzie- na szyi, brodzie, czole... Trwało to tak do 25 dnia, wbrew temu co czytałam o tym, że wypryski te błyskawicznie się goją u mnie było przeciwnie, bo goiły się znacznie dłużej niż zazwyczaj. Na dzień dzisiejszy nie żałuję, że je zażywałam, bo mam ładniejszą cerę, ale przeżycie tego przeciągającego się w czasie wysypu było straszne. Nie pojawiły się u mnie bóle głowy, a też czytałam o tym, że u kilku osób one wystąpiły. Jeśli chodzi o ich wpływ na paznokcie- zero poprawy w ich kondycji.

Rezultat po drożdżach to 1 cm miesięcznie, czyli tyle ile bez przyspieszaczy, więc u mnie się nie sprawdziły w celu dla którego je kupiłam i po nie nie sięgnę już więcej.

2 komentarze:

  1. także używam , wyprysków nie posiadam jak narazie biorę od 11 czerwca , za to bóle głowy posiadam ..:(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak widać dla każdej z Nas są jakieś negatywne skutki tych drożdży :(

      Usuń

Za każdy pozostawiony komentarz serdecznie dziękuję ;)